top of page

O nás

Myšlienka založiť na Slovensku nezávislú sieť rýchleho občerstvenia zameranú na jedlá z kuracieho mäsa vznikla pred niekoľkými rokmi v Portugalsku počas turistickej cesty zakladateľa našej spoločnosti. Tu vznikol spontánne aj obchodný názov novej spoločnosti - Frango. V portugalčine to znamená kura.

Pokrmy z kuracieho mäsa sú rozšírené po celom svete a receptov na ich prípravu je mnoho. V prevádzkach rýchleho občerstvenia patriacim globálnym sieťam sa však kuracie mäso upravuje najčastejšie vyprážaním, čo mu vďaka rôznym prísadám a štruktúre cestíčok síce pridáva na dobrej chuti, ale tiež to nesmierne zvyšuje kalorické hodnoty celého pokrmu. Našim zámerom je vytvoriť takú ponuku jedál z prvotriedneho kuracieho mäsa, ktoré je upravené nie len obľúbenou formou vyprážania, ale aj grilovaním a pečením, navyše v kombinácii s iným zdravými a čerstvými surovinami.

V roku 2020 sme otvorili prvú prevádzku v nákupnom centre v bratislavských Slnečniciach a v roku 2022 ďalšiu, tiež v Bratislave – v nákupnom centre Nivy, ktoré v priestoroch tržnice ponúka svojou vybavenosťou pohodlný komfort pre všetkých, ktorí si vyberú jedlá z našej ponuky.

Organizácia našich reštaurácii poskytuje veľkú mieru flexibility, čo na rozdiel od globálnych spoločností umožňuje rýchle rozšírenie našej ponuky o jedlá z kuracieho mäsa, ktoré našim zákazníkom inde chýbajú napríklad aj preto, lebo poznajú ich chuť a spôsob prípravy z domu. Túto stratégiu podporuje aj mladý, ale veľmi skúsený vedúci oboch prevádzok, ktorý pôsobí v gastronómii viac ako 15 rokov. Spolu so svojim tímom je práve on garantom kvality našich jedál a služieb.

 

Naše doterajšie skúsenosti, záujem a pozitívne reakcie zákazníkov nás v súčasnosti motivujú k otvoreniu ďalších prevádzok aj v lokalitách mimo Bratislavu.

bottom of page